Czy można mówić o modzie na jazdę rowerem?

Rower stał się nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Coraz więcej osób chętnie spędza czas na rowerowych wycieczkach i dojeżdża jednośladem do pracy. Zaawansowani rowerzyści kupują dobry sprzęt i ścigają się, biorąc udział w różnego rodzaju zawodach. Czy jazda na rowerze jest modna?

Rosnąca popularność rowerów

Wiosną i latem rowerowe ścieżki przezywają oblężenie. Jazda na rowerze to nie tylko frajda, ale i doskonały sposób na szybkie i sprawne przemieszczanie się. Nie trzeba stać w korkach, gdyż mały i zwinny rower wszędzie się wciśnie. Jest więc świetnym rozwiązaniem, gdy przerażają nas korki, a nie mamy tyle czasu, by iść na pieszo, a do miejsca docelowego jest po prostu za daleko. Nikogo wiec już nie dziwi widok pracowników korporacji w garniturach, którzy do pracy przyjeżdżają rowerem.

Rowerowe podróże

Jazda po mieście ma wymiar rekreacyjny, ale dla bardziej zaawansowanych idealnym rozwiązaniem jest turystyka rowerowa. Ma ona wielu zwolenników wśród młodych ludzi, których często nie stać na drogie podróże. Ten sposób wypoczynku wybierają także ludzie w średnim wieku, którzy podróżują z rodzinami, a nawet emeryci. Niemal w każdym rejonie Polski są specjalnie przygotowane i oznakowane szlaki, przeznaczone do wyczynowej jazdy na rowerze. Wyróżniamy ich cztery rodzaje. Nasz kraj jest piękny, a jego urodę docenimy podczas spokojnej jazdy, gdy jest czas na odpoczynek i rozkoszowanie się bliskością natury. Do takiej wycieczki trzeba się dobrze przygotować, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Przede wszystkim należy zadbać o rower i części zamienne do niego. Kupmy odpowiednie, wygodne ubrania i opracujemy dobry sposób przewożenia bagażu.

Rowerzyści o zachodzie słońca

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Jazda na rowerze ma same plusy, ale chyba najważniejsze jest to, że dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu i dbamy o swoją kondycję. Dla osób dbających o zgrabną sylwetkę, nie bez znaczenia jest fakt, ze w roli intensywnego treningu sprawdzi się jazda na rowerze. Korzystnie wpływa ona na kształtowanie nóg i pupy. Dzięki niej poprawiamy także pracę całego organizmu, zwiększamy wydolność układów krążenia i oddechowego. Korzystanie z roweru na co dzień jest doskonałym uzupełnieniem planu ćwiczeń. Podczas godziny jazdy o średniej intensywności możemy spalić około 400 kalorii, a dzięki temu, że na rowerze odciążamy stawy kolanowe oraz kręgosłup, możemy jeździć dłużej, niż na przykład biegać, co oznacza więcej spalonych kalorii.

Jazda na rowerze to wysiłek fizyczny, a także przyjemność podróży i swobodnego przemieszczania się. Rower jest orężem w walce ze stresem, gdyż można spokojnie pomyśleć. Poruszanie się jednośladem ma same plusy, więc moda na jazdę rowerem nie powinna nas dziwić.

Dodaj komentarz